Nabídka služeb

Dětská relaxační masáž

Technika dětské masáže je doteková relaxační technika, v níže se vzájemně prolínají tři druhy masáží: masáž indická, masáž švédská a masáž chodidel vyvinutá z reflexních technik. Jedná se o velmi jemné a citlivé masírování dětského těla.

Fyziologicky se stimuluje a zlepšuje krevní oběh, což má vliv na rozvoj všech tkání a činnost orgánů. V souvislosti se stimulací krevního oběhu se zlepšuje podpora dýchání, celý organismus je dobře okysličován, podporuje se rozvoj hrudníku a správné držení těla. Stimuluje se pokožka, jednotlivé nervy a jejich zakončení, aktivizuje se větší počet nervů, a tím posiluje i hmat.

Masáž pozitivně ovlivní děti se specifickými poruchami učení (dyslexií, dysgrafií, dyskalkulií), lehkou mozkovou dysfunkcí. Zlepšuje stav astmatiků, alergiků, ekzematiků aj. Pozitivně je ovlivňováno svalstvo, jeho zpevnění i uvolnění, stejně tak i koordinace pohybů. Masážní technikou lze u dětí odstranit poporodní trauma.

Technika je určena pro děti a s úspěchem ji lze aplikovat i u kojenců a batolat.

Kontraindikace

Dětská masáž se nedoporučuje, pokud vaše dítě trpí podrážděním kůže, kašlem, nebo jinou dětskou nemocí. Obecně není vhodné provádět masáž osob, které trpí poruchami krevního oběhu (zánět žil, trombóza, křečové žíly), srdce (arterioskleróza, hypertenze, apod.), diabetes bez porady s lékařem.

Dárkový poukaz

© 2012
Všechna práva vyhrazena.