Nabídka služeb

Dornova metoda

- je jemná manuální terapie, při které dochází k návratu obratlů a dalších kloubů do správné polohy. Děje se tak za aktivní účasti nejen terapeuta, ale také ošetřovaného. Ten provádí volný pohyb nohou či rukou podle instrukcí terapeuta, který zároveň působí přímo v místě posunu obratle. Tlakem palce na obratle páteře se současně bezpečně uvolňují blokády v tkáních a toku energie. Následkem Dornovy terapie dochází k uvolnění nejen fyzických, ale i psychických blokád, které jsou nejčastější příčinou vzniku disharmonie v proudění energie, která se projeví v nedostatečném zásobení živinami, chybnými informacemi a váznoucí detoxikací v orgánech, tkáních a konečně v samotných buňkách.

Dornova metoda je tedy terapií celostní, protože respektuje člověka ve všech úrovních, a proto se také ve všech úrovních projeví její účinek.

Dornova metoda je na rozdíl od metod, používaných chiropraktiky metodou šetrnou. Nejde v ní o to zjednat nápravu za cenu způsobení šoku a často i mikrotraumat ve svalech, vazech či v kostech, což v tomto případě – „MÉNĚ ZNAMENÁ VÍCE“ Při Dornově terapii se sval zaměstná jeho nejpřirozenější činností – pohybem a nemá tak potřebu se bránit, protože respektujeme jeho přirozenost a důležitost. S nově vzniklou skutečností, totiž uvedením kloubu do původní (správné) polohy, nebojuje, ale přijímá ji.

Dornova metoda vyznává zásadu práce maximálně na prahu bolesti. Mírná bolest způsobená tlakem palce rychle mizí. Bolest, se kterou člověk na ošetření přichází, je zpravidla silnější. I ta po úspěšném „zásahu“ mizí, protože už není nutná. Splnila svůj účel dát na vědomí, že něco není, jak má být a náprava byla sjednána. Jedná se o tzv. „dobrou bolest“.

Jak často je nutné Dornovu terapii opakovat?

Počet aplikací Dornovy terapie potřebných k dosažení optimálního stavu záleží na zručnosti terapeuta a na míře uvědomění si odpovědnosti za své zdraví na straně ošetřovaného.

Většinou stačí jedno či dvě komplexní ošetření. Po prvním je bezpodmínečně nutné dodržet pokyny terapeuta a provádět denně jednoduché cviky na udržení správného postavení kyčelních kloubů, aby měl organismus pro období přeprogramování chyb dostatečný impuls. Dostanete návod na samostatné cvičení a domluvíte s terapeutem kontrolní vyšetření, po kterém už většinou další nepotřebujete. Doporučená četnost terapií je 1x za 3 týdny dle zdravotního stavu.

Jednoduché cviky je vhodné provádět preventivně denně a v případě např. dlouhé jízdy autem i mimo pravidelný čas. Nejlépe stane-li se pro nás stejným návykem, jako třeba čištění zubů.

Indikace Dornovy metody:

- bolesti zad, kyčlí, kolen, ramen, loktů, zápěstí, …
- skolióza
- rozdílná délka končetin (funkčně kratší noha)
- vybočený palec
- patní ostruhy
- ischiatické bolesti
- bolesti hlavy, migrény
- mravenčení a porucha citlivosti rukou, nohou
- křečové žíly a otoky dolních končetin
- střevní a žaludeční potíže (chronické)
- krátkozrakost
- vysoký krevní tlak

Kontraindikace Dornovy metody:

- osteoporóza v pokročilém stadiu
- akutní zánět – počkáme, až odezní
- artróza 4.stupně (u 3.stupně s omezením)
- Bechtěrevova nemoc
- rakovina – v průběhu léčby chemoterapií, ozařováním
- revmatoidní artritida – s omezením
- umělý kloub či obratel, zničená ploténka – těmto místům se vyhneme
- operace plotének a kloubů – opatrně nejdříve za 4 týdny po zákroku
- zlomeniny – až po úplném zahojení
- výhřez ploténky – až po odeznění akutního stavu
- úraz nebo pád – až po 6-ti týdnech
- těhotenství – s omezením na srovnání délky končetin

Ideálním doplňkem Dornovy terapie je Breussova masáž, která je vhodná i jako samostatná terapie v případě, že z nějakého výše zmíněného důvodu nelze provést ošetření podle Dorna. Při zvlášť bolestivých potížích, jako je ischialgie nebo „houser“, je tato masáž většinou jedinou terapií, kterou pacient snese.

Možné průvodní jevy po ošetření Dornovou metodou:

- průjem, zvracení
- pocit nerovného stání
- praskání v kloubech Vyhrocené emoce (deprese, apatie, euforie)
- bolesti svalů
- přechodné a krátkodobé zhoršení potíží
- přechodný a krátkodobý vznik potíží nových
- bolesti hlavy

Bezprostředně po ošetření Dornovou metodou:

- 3 dny bez fyzické zátěže
- zvýšit příjem tekutin
- dbát ostatních doporučení terapeuta

Dárkový poukaz

<> /
© 2012-2024
Všechna práva vyhrazena.